Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Co to są fiszbiny ?

2021-12-13
Co to są fiszbiny ?

Czy warto nosić biustonosze z fiszbinami ?

Nosić fiszbiny czy nie nosić fiszbin, oto jest pytanie. Przez długi czas dominowało przekonanie, że jeśli jako kobieta z obfitym biustem, chcesz mieć zgrabny stanik, który zapewni Ci odpowiednie wsparcie, musisz wybrać biustonosz z fiszbinami. Technologia nie stoi w miejscu, metody projektowania, produkcji i materiały poszły skokowo do przodu. Obecnie kobiety o każdym rozmiarze biustu mają wiele możliwości wyboru, koniec końców wybór stanika to bardzo osobisty wybór. Warto też wspomnieć, że nie musisz być po jednej lub drugiej stronie barykady, w niektóre dni możesz chcieć biustonosz z fiszbinami, a innym razem nie.

Co to jest fiszbin ?

Wiele nasz klientek zadaje nam pytanie, po co są fiszbiny? Poszukajmy odpowiedzi: fiszbiny mają kształtować tkankę piersiową, zaokrąglają ją i oddzielają piersi, co w dzisiejszym odbiorze jest powszechnie uważane za „idealny” kształt piersi. Fiszbiny nie mają na celu powstrzymania piersi przed podskakiwaniem podczas aktywności. Fiszbiny zapewnią oddzielenie i „otoczenie” tkanki piersi. To wyrafinowany sposób na powiedzenie, że każda pierś trzymana jest osobno w odzielnej przegródce. Jest to skuteczna technika wsparcia piersi, jednak tę technikę podtrzymania można osiągnąć również bez fiszbin, jeśli biustonosz jest produkowany z myślą o tym zastosowaniu.

Różnica między biustonoszami z fiszbinami i bez nich.

Biustonosze z fiszbinami mają odpowiednio metalowy lub plastikowy fiszbin pod miseczką każdej piersi. Ten drucik jest zwykle wszyty w biustonosz z dodatkowym materiałem wokół niego, aby był wygodniejszy. Celem fiszbin jest odciągnięcie piersi od ściany klatki piersiowej i nadanie każdej piersi określonego kształtu. Biustonosze na duże biusty mają często jeszcze  fiszbiny boczne,  które lepiej formują biust, zbierają piersi z boków do środka, nadając im piękny zaokrąglony kształt.

Z drugiej strony biustonosze bez fiszbin (które mogą być również znane jako biustonosze z miękkimi miseczkami) nie mają fiszbin, ale opierają się na kroju materiału i szwach, aby nadać kształt i zapewnić wsparcie. Może to mieć formę większej opaski (biustonosz typu longline) lub wewnętrznej gumki podtrzymującej biustonosz. Ważny jest przede wszystkim specjalny wykrój i materiał, z jakiego uszyty jest biustonosz bez fiszbin.

Biustonosz z fiszbinami
Biustonosz z fiszbinami

Plusy i minusy biustonosza z fiszbinami.

Chociaż biustonosze z fiszbinami mają oprócz wielu zalet pewne wady, z całą pewnością warto rozważyć utrzymanie biustonosza z fiszbinami w swojej bieliźniarce.

*Zaleta: Lepsze dla sylwetki
Jak już wspomnieliśmy, fiszbiny dodają biustonoszowi dodatkowej mocy, jeśli chodzi o unoszenie i rozdzielanie piersi. Żeby było jasne: nie oznacza to, że każdy biustonosz bez fiszbin rozwiąże wszystkie problemy, ale biustonosz z fiszbinami prawdopodobnie zawsze zapewni Ci wyższy poziom uniesienia i separacji piersi. Może się zdarzyć, że będziesz chciała i potrzebowała akurat takiego wyglądu, a innym razem zdecydujesz się na bardziej naturalny styl. Na pewno biustonosz z fiszbinami lepiej sprawdzi się jako biustonosz do głębokich dekoltów oraz biustonosz zbierający i podnoszący piersi.

*Zaleta: Wsparcie
Biustonosze z fiszbinami zapewniają również dodatkowe wsparcie. Jeśli masz większy rozmiar miseczki i chcesz wybrać biustonosz bez fiszbin, musisz zwrócić szczególną uwagę na materiał i krój biustonosza, aby zobaczyć, skąd pochodzi to wsparcie. Dzięki biustonoszom z fiszbinami wiesz, że ten fiszbin zapewnia to dodatkowe wsparcie.

Biustonosz z fiszbinami
Biustonosz z fiszbinami

*Wada: Utrzymanie dobrego stanu
Ogromną wadą biustonoszy z fiszbinami jest to, że mogą być wymagające w pielęgnacji. Chociaż coraz częściej biustonosze z fiszbinami można prać w pralce (przeczytaj etykiety i postępuj zgodnie z instrukcjami dotyczącymi prania), to dla zachowania ich kształtu lepiej je prać i suszyć ręcznie. Z biegiem czasu zdarza się, że ​​drut wyskakuje z obudowy, może również zacząć się wyginać, jeśli pierzesz zbyt energicznie lub niewłaściwie obchodzisz się z takim biustonoszem podczas przechowywania. Ogólnie rzecz biorąc, biustonosze z fiszbinami są uważane za dość wymagające jeżeli chodzi o utrzymanie ich w dobrym stanie. Warto skorzystać przy praniu ze specjalnych woreczków lub koszyczków do prania bielizny, które na pewno pomogą w odpowiedniej pielęgnacji i utrzymaniu bielizny w najlepszym stanie.

*Wada: Alergie
Fiszbiny, choć rzadko, to jednak mogą powodować reakcje alergiczne i wysypki u niektórych użytkowniczek. Jeśli metal Cię drażni lub Twoja skóra jest szczególnie wrażliwa, fiszbiny mogą podrażnić delikatną skórę pod biustem. Na szczęście renomowani producenci używają fiszbin najwyższej jakości, dobierają szerokość fiszbin do rozmiaru, dlatego zawsze kupuj biustonosz z pewnego źródła, kieruj się jakością i dobrą opinią producenta bielizny.

Fiszbin ?

Czy wiesz już co to są fiszbiny? Warto rozważyć noszenie biustonosza z fiszbinami, dokładniej zapoznając się z ich zaletami i wadami. Każda kobieta potrzebuje komfortu na swój własny sposób. Czy biustonosz z fiszbinami go zapewni? Nie da się odpowiedzieć na to pytanie tak lub nie w 100% . Na pewno warto rozważyć tą kwestię lub chociaż raz "spróbować" takiego biustonosza.

Polecane

pixel