Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak przechowywać i prać biustonosze ?

2022-01-27
Jak przechowywać i prać biustonosze ?

Jak prać bieliznę ? Czy warto robić to ręcznie ?

Krótka odpowiedź na drugie pytanie brzmi… TAK! Rozumiemy, że ręczne pranie biustonoszy może być trochę uciążliwe, ale pranie w pralce może powodować skręcanie się fiszbin i zmniejszanie rozciągliwości gumki. Wkładanie bielizny do pralki może również uszkodzić plastikowe końcówki na końcach fiszbin i spowodować ich przebicie przez obudowę, co może zaplątać się w pralkę lub porysować skórę – ała!

Jak prać biustonosz, nie uszkadzając go ?

Zalecamy ręczne pranie bielizny – to proste, gwarantujemy! Aby wyprać stanik ręcznie, po prostu namocz go w chłodnej wodzie z detergentem, a następnie delikatnie potrzyj biustonosz (zwracając szczególną uwagę na pasek i pachy) i spłucz w czystej, chłodnej wodzie. Część bielizny bez fiszbin można prać w pralce w chłodnym praniu – ale zawsze najlepiej najpierw sprawdzić metkę. Pamiętaj tylko, aby zapiąć haftki, aby nie zaczepiły się o nic innego!

 

 

Czy powinnam suszyć biustonosze?

Podczas suszenia bielizny unikaj bezpośredniego źródła ciepła, takiego jak suszarka bębnowa lub kaloryfer, ponieważ może to uszkodzić kształt i elastyczność biustonosza. Po wypraniu biustonosza pozostaw go do wyschnięcia. Ważne jest, aby staniki były suszone na powietrzu, ponieważ intensywne ciepło z suszarki mechanicznej spowoduje uszkodzenie i wpłynie na dopasowanie. Do całkowitego wyschnięcia potrzebują co najmniej jednego dnia, więc warto mieć dużo innych staników do noszenia, gdy prane w tym czasie schną!

Biustonosz
Biustonosz

Jak często trzeba prać biustonosz?

Zalecamy pranie biustonoszy co 1-2 tygodnie, aby były świeże i w dobrym stanie, ale nie ma na to sztywnej i prostej reguły! Zadaj sobie pytanie: ile staników nosisz na zmianę? W jakim klimacie je nosisz? Jeśli jest cieplej, prawdopodobnie pocisz się w stanikach częściej niż ktoś w chłodniejszym klimacie, więc będziesz musiała je częściej prać. Jeśli jednak masz więcej staników do noszenia i zmiany, każdy z nich będzie mniej obciążony i możesz wstrzymać się z ich praniem trochę dłużej – warto mieć więcej staników w swojej bieliźniarce!

Biustonosze, gdy są dopieszczone, zawsze Ci się odwdzięczą. Dobrze dobrany biustonosz, którego miseczki i fiszbiny nie są zdeformowane, pięknie eksponuje i podnosi biust, zbiera piersi od boków do środka. Ale czy poświęcasz wystarczająco dużo uwagi, aby Twoje biustonosze  były takie, jak wtedy, gdy były nowe? Choć prawdą jest, że każdy produkt ma datę ważności, żywotność i miękkość biustonoszy można jeszcze przedłużyć. Jeśli uważasz, że ułożenie ich w kącie oznacza zapewnienie im ochrony, której potrzebują i na nią  zasługują – to się mylisz. Delikatne tkaniny wymagają większej ochrony, aby mogły dłużej służyć. Ponieważ biustonosze podtrzymują linię biustu, zapewniając jednocześnie najwyższy komfort każdego dnia,  koniecznością staje się nauczenie, jak przechowywać biustonosze we właściwy sposób. Nie tylko przedłuży to ich życie i zaoszczędzi pieniądze; chroni to również przed dyskomfortem, jaki może powodować zgięta lub zniekształcona fiszbina albo miseczka.

Korzyści z dbania o Twój biustonosz

Jeśli nadal nie jesteś przekonana, że ​​techniki przechowywania biustonoszy to temat godny dyskusji, zapoznaj się z korzyściami – podanymi poniżej – z takiego postępowania.

  •     Przechowywanie biustonoszy w szafie pomaga zachować miseczkę w odpowiednim kształcie
  •     Tkanina pozostaje miękka i nie tworzy zagnieceń ani pęknięć
  •     Fiszbiny nadają kształt i nie uciskają biustu
  •     Kolor utrzymuje się dłużej, a faktura pozostaje taka sama
  •     Ułożenie i uporządkowanie biustonoszy w szafie zapobiegnie takiemu zniszczeniu.

Oprócz przechowywania, warto też poznać wskazówki i zalety dotyczące porządkowania biustonoszy podczas układania ich w szafie.

  • Biustonosze możesz uporządkować według ich koloru i kroju – białe, czarne, kolorowe, usztywniane i nieusztywniane. W ten sposób szafa wygląda schludnie a wybór odpowiedniego biustonosza staje się bardzo łatwy. Na przykład, jeśli chcesz mieć biustonosz usztywniany pod białą bluzkę, możesz szybko dokonać wyboru i zaoszczędzi to trochę Twojego czasu, frustracji i wysiłku.
  • Możesz również powiesić pasujące figi i biustonosze razem. To uroczy sposób na uporządkowanie bielizny i noszenie kompletu bielizny w tym samym kolorze - w tak dobranym komplecie bielizny będziesz wyglądać oszałamiająco atrakcyjnie i elegancko.
Biustonosz

Polecane

pixel