Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Rajstopowe porady - 5 najczęstszych problemów z rozwiązaniami

2021-04-30
Rajstopowe porady - 5 najczęstszych problemów z rozwiązaniami

Kto się nie zgodzi? Znalezienie rajstop, które nie doprowadzają cię do szaleństwa może być trudne. Po latach handlu i rozmów z klientami widzieliśmy i słyszeliśmy o różnego rodzaju problemach z rajstopami. Dlatego chcieliśmy podzielić się z Tobą rozwiązaniami które zauważyliśmy, przeczytaliśmy lub które dostarczyli nam klienci - mamy nadzieję, że pomogą również Tobie.


Problem 1: Twój pasek się zwija.
Jeśli zmagasz się z paskiem, który po prostu nie chce się trzymać prawdopodobnie kupiłaś niewłaściwy rozmiar. Chociaż tabelka rozmiarów na opakowaniu jest dobrym sposobem na wstępne sprawdzenie rozmiaru to jednak nie zawsze uwzględnia różne kształty ciała.
Rozwiązanie: Jeżeli zwijanie się paska jest dla Ciebie częstym problemem lub jeśli znajdujesz się na granicy między dwoma różnymi rozmiarami najlepiej i zdecydowanie bezpieczniej jest wybrać rajstopy o jeden rozmiar większe. A jeśli masz spódnicę z obniżonym stanem i rajstopy nie ładnie wystawałyby znad paska możesz wybrać rajstopy typu hipsters , dodatkowo z silikonem przy gumce.


Problem nr 2: Zawsze znajdujesz rozdarcia, oczka itp.
Każda z nas zna taką sytuację: zakładasz parę nowych rajstop tylko po to, aby zauważyć irytujące rozdarcie kilka godzin później - a może nawet zanim całkowicie je założysz.
Rozwiązanie: Gruba para rajstop jest znacznie mocniejsza niż zwykła para. Ale co zrobić kiedy potrzebujesz delikatnych rajstop do kreacji ? Poszukaj rajstop wykonanych w technologi 3D, która zapewnia większą trwałość. Najlepsi producenci stosują też lycrę w podwójnym oplocie, zaufaj dobrym markom.
I choć może to wydać się oczywiste, ale zawsze zachowuj ostrożność podczas zakładania i noszenia rajstop. Zdejmij biżuterię z ostrymi krawędziami i upewnij się, że ręce i paznokcie są gładkie przed przystąpieniem do pracy z rajstopami.


Sprawdź


Problem nr 3: Twoje nogi zawsze marzną.
Gdy tylko temperatura spadnie sięgamy po pończochy bo jest po prostu za zimno żeby chodzić z gołymi nogami w sukienkach i spódnicach. Niestety, niektóre słabe rajstopy mogą w ogóle nie ogrzewać.
Rozwiązanie: jeśli zamierzasz spędzać czas na świeżym powietrzu w zimowych warunkach, rajstopy z podszewką z polaru zapewniają dodatkowe ciepło i zyskują na popularności - zwykle można je znaleźć wszędzie tam, gdzie zwykle kupujesz rajstopy - i nie są one dużo droższe. Producenci cały czas inwestują w nowe technologie i na rynku pojawiają się kolejne propozycje termoaktywnych rajstop.


Problem 4: Nie możesz znaleźć odpowiedniego krycia.
Kiedy rajstopy są w opakowaniu nie zawsze łatwo jest sobie wyobrazić jak będą wyglądać na twoich nogach. Czasami okaże się, że są zbyt gładkie, a innym razem zbyt nieprzejrzyste.
Rozwiązanie: Denier(często skracane do DEN.) rajstop, który często jest wymieniony na opakowaniu, wskazuje na wagę materiału pozwalając stwierdzić jaka będzie grubość. Im wyższy DEN, tym bardziej kryjące rajstopy. Ogólnie rzecz biorąc, wszystko poniżej 30 DEN jest przezroczyste, od 30 do 50 DEN jest półkryjące, a powyżej 60 DEN jest zbliżone do całkowitego krycia.


Problem nr 5: Nie wiesz, gdzie tył a gdzie przód.
Jedną z największych i najczęstszych skarg z jakimi spotykają się producenci rajstop jest rzecz zabawna - choć nie zawsze nam do śmiech, jeżeli w pośpiechu nie możemy stwierdzić która strona rajstopy to przód a która tył.
Rozwiązanie: jeśli nie ma metki wskazującej przód to pierwszym krokiem jest sprawdzenie kształtu stopy. Jeżeli to nie pomaga to sprawdź czy widzisz długi szew. Powinien wystawać z tyłu paska co wskazuje, że jest to tył rajstopy. Jeśli nadal nie możesz stwierdzić gdzie jest przód lub tył rajstopy można nosić w dowolny sposób.


Zachęcamy do kontaktu, z pewnością pomożemy w doborze odpowiednich rajstop.

Polecane

pixel